Multimedia

 

 

W dziale tym będę umieszczał filmiki dotyczące modelarstwa podwodnego znalezione na serwisach typu "Youtube" oraz te, które sam zamierzam w niedługim czasie nakręcić.

 

 

 

Rewelacyjnie pomalowana, ale i świetnie wyważona oraz prowadzona Akula, dokładnie tak jak powinno się pływać takimi modelami, pomału, spokojnie i majestatycznie.

 

 

Lekkie szaleństwo na amerykańskim zjeździe modeli podwodnych "Sub Regatta"

Filmik przedstawia model Gato przeływający przez pole minowe. Nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że modele min to nie zwykłe atrapy, a prawdziwe materiały pirotechniczne, które pozbawią Gato kiosku.

 

 

 Los Angeles odpalające rakiety spod wody, ciekawy pomysł, jednakże według mnie wymaga jeszcze pracy ze względu na niestabilność oraz wyraźne wybicie z trymu po odpaleniu.

 

 

 Kolejny filmik z "Sub Regatta". Tym razem panowie zaszaleli tak, że odpalają eksplodujące torpedy w kierunku niewielkiej fregaty, jak to się kończy zobaczcie sami.

 

 

Maj 2008, spotkanie modelarzy "UBoot-Treffen" w Osterwald. Wyjazd ten zapamiętam na bardzo długo, możliwość rozmowy z modelarzami, którzy pamietają same początki podwodnego RC okazała się bezcenna - takiego ogromu wiedzy nie przywiozłem z żadnego wyjazdu w moim życiu. Filmik ten kręciło dwóch nieznanych mi nurków, znazłem go niedawno na Youtube. Jako ciekawostkę podam, że pod koniec (około 1.53) przemyka mój, rozebrany już, Seawolf U-1. Bardzo miła pamiątka po tym modelu.

 

 

Kolejny filmik, tym razem z Francji, znaleziony podczas przeszukiwania Youtube. Ładne i ciekawe modele. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo dobrze sterowany U212.

 

 

Następny filmik znaleziony na Youtube. Bardzo fajny motyw mieszania ujęć ogólnych z tymi nakręconymi kamerą umieszczoną na okręcie. Szkoda, że trochę niedopracowany.

 

 

Tutaj panowie trochę zaszaleli. Zjazd modelarzy podwodnych w Australii "Model Sub Regatta" w 2008. Niemniej efekt bardzo fajny choć krótki.

 

 

Bliźniacza jednostka Typhoon w tej samej skali co moja. Znakomite wyczucie tego ogromnego modelu plus swietne wykonanie.

 

 

VIIC odpalający torpedy i to w jakim stylu! Z tego co wiem ten Pan zaczął budowę modelu własnie od aparatu torpedowego, wykonał go z tak świetnym efektem, a potem zawiesił pracę nad modelem. No nic, czekamy na efekt końcowy z niecierpliwością!

 

 

Bardzo ładnie prowadzony HMS Tireless, model dobrze wyważony i bardzo zwrotny.

 

 

 Krótka, ale bardzo fajna recenzja zestawu firmy Engel. Tym razem ponad metrowa Akula z mikroprocesorowym systemem TAES.

 

 

 Mój Typhoon, sterowany 10 kanałami. Model o 176 cm długości, ważący 30 kilogramów. Bestia, którą sterowanie idzie mi coraz lepiej. Tutaj filmik z jej 2 lub 3 pływania. Zapraszam do przeczytania relacji z jej budowy w dziale "modele".

 

 

 Mój Seawolf U2, krótki filmik ukazujący jak dobrze potrafi zachowywać się model, który został prawidłowo wytrymowany. Model płynie sam, bez kontrolera pochyłu na pokładzie. Po prostu zablokowałem drążek gazu, zalałem zbiornik balastowy i puściłem wszystkie drążki sterownicze. Model spokojnie płynie na peryskopowej, a same peryskopy tworzą sliczne fale na powierzchni. Wideo, pokazuje też jak dokładny potrafi być system balonikowy.

 

 

Filmy zamieszczone zgodnie z regulaminem Youtube. Prawa do filmów posiadają ich Twórcy.

 

 

mouseover